KÜTAHYA ŞAPHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önce Konser Verdiler Sonra Sertifikalarını Aldılar

Kütahya'nın Şaphane İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün açtığı 'Piyano Eğitimi Kursu'nu başarı ile bitiren 16 öğrenci halka açık konser verdi.
Önce Konser Verdiler Sonra Sertifikalarını Aldılar

Önce konser verdiler sonra sertifikalarını aldılar

 

Kütahya'nın Şaphane İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün açtığı 'Piyano Eğitimi Kursu'nu başarı ile bitiren 16 öğrenci halka açık konser verdi.

 


Şaphane sinema salonunda gerçekleştirilen programda öğrenciler, izleyenlere piyano resitali sundu. Şaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Dinçay açılış konuşmasında, " Yaygın eğitim kurs programları, müzik ve gösteri sanatları piyano eğitimi birinci kursumuzu, hayat boyu öğrenme kapsamında, Şaphane Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüz bünyesinde bir ilki gerçekleştirdik. Piyano kursuna katılan öğrencilerimizin kurs sonu piyano konserine hepiniz hoşgeldiniz" dedi.

 

 

 


Bir müzik enstrümanı çalmak güzel bir beceri olduğunu söyleyen Dinçay, "Gençlerimizin, çocuklarımızın beceri eğitimi kapsamında aldıkları bu kurslar onların hayatlarında güzel bir kazanımdır. Biz bu öğrencilerimizi geleceğin Fazıl Say'ları olarak hayal ediyoruz"  dedi.

 

 

 

 

 

 


Piyano Eğitimi veren  Kurs Öğretmeni Emine Erdoğdu'da, "Öğrencilerim bu konsere kısıtlı imkanlar dahilinde ellerinden gelen gayreti göstererek hazırlandılar. Tahmin edebileceğiniz üzere piyano her evde bulunup, bir yerden bir yere taşınabilecek bir enstrüman değil. Buna rağmen kısa bir sürede bir eser çalabilecek duruma gelmeleri öğrencilerimin azmi ve başarısıdır. Bu etkinlik hem öğrencilerime motivasyon amaçlı hem de özgüvenlerini arttırmak için yaptık. Hepsi de ilk kez topluluk önünde performanslarını sergiledikleri için çok heyecanlılar. Onları dinlerken profesyonellikten ziyade ne kadar severek, kendilerine inanarak bu işi yapmak istediklerini unutmayalım" dedi.
Kurs öğrencileri izleyenlere toplam 21 parçayı piyano eşliğinde izleyicilere çaldı. Zaman zaman alkışlarla kesilen konser dinleyenlerden tam not aldı. 232 saatlik kursu başarı ile bitiren öğrencilere konser sonrası protokol mensupları sertifikalarını verdi.
Piyano Konserine Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan,  Yüksekokul  Müdür Yrd. Yılmaz Çetiner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Koz, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Mehmet Yılmaz, Şaphane İlkokulu Müdürü Fuat Bayri, Daire amirleri,okul müdürleri,öğretmenler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Pazar Mahallesi Karakol Sokak No1/Z1 Şaphane/KÜTAHYA - 0274 551 24 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.