KÜTAHYA ŞAPHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Metin KOZ' un "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Metin KOZ, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Metin KOZ' un

"Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Gücünü milletine olan güveninden ve inancından alan Atatürk, milletin bağımsızlık sevdasını harekete geçirerek, eşsiz bir zafer kazanmıştır. Kazandığı bu eşsiz zaferi de, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile taçlandırmıştır.

Yokluklar içerisindeki ülkemizin, birlik ve beraberlik içinde yürütülen milli mücadele sonucunda tüm yaralarını sararak bağımsızlığını ilan etmesi ve modern bir Cumhuriyete dönüşmesi elbette hiç kolay olmamıştır.

Tüm bu zorlukların bilinciyle bizler de bugün Atatürk'ün aziz hatırasını ortak hislerle anıyor, ülkemizi daha da yüceltme kararlılığımızı daha güçlü bir ses ile ifade ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen görev; O'nu ve en büyük eseri Cumhuriyet´i anlamak, Cumhuriyet´in getirdiği değerleri korumak, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü,istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz."


10-11-2020

 

Pazar Mahallesi Karakol Sokak No1/Z1 Şaphane/KÜTAHYA - 0274 551 24 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.